Komunala Izola bo preizkusila popolnoma električni tovornjak za odvoz odpadkov

Z jutrišnjim dnem bo po ulicah in cestah občine Izola zapeljal električni tovornjak za odvažanje odpadkov. Testni tovornjak znamke Renault bo del voznega parka Komunale Izola le za obdobje dveh tednov.

V tem času bodo naši vozniki preizkusili lastnosti vozila glede na raznolikost in posebnost območja občine Izola – kakšna je okretnost tovornjaka v strnjenih naseljih, kakšna vzdržljivost na bolj oddaljenih ali strmih lokacijah podeželja ter nasploh ustreznost tovrstnega vozila. Tovornjak deluje popolnoma na električni pogon, zaradi česar je okolju veliko prijaznejši, pri svojem glavnem opravilu, torej praznjenju zabojnikov, pa kljub temu nič manj zmogljiv.

Po preteku preizkusne dobe dveh tednov bo Komunala Izola vozilo vrnila podjetju, ki je preizkušnjo omogočilo.