Julij je mednarodni mesec brez plastike

Na pobudo fundacije Plastic Free July je julij je mednarodni mesec brez plastike.
Globalnemu gibanju se pridružujejo tudi občine slovenske Istre, s ciljem spodbuditi javnost k spremembi navad oz. omejitvi nakupa plastičnih izdelkov in uporabe plastičnih vrečk.
Ogromne količine plastičnih odpadkov namreč še vedno zaključijo svojo pot v naravi, morju in drugih vodnih telesih, kar ima le negativne učinke na naravo in vsa druga živa bitja, vključno s človekom.
Odgovorno ravnanje z odpadki je zato izrednega pomena.

Tudi vsak najmanjši odpadek (cigaretni ogorek, zamašek, slamica itd.), ki se namesto v zabojniku znajde v meteornem jašku, obcestnem odtoku ipd., prej ali slej zaplava v našem morju.

Zato vas vabimo, da se pridružite globalnemu gibanju in pomagate spodbuditi vse, da ta mesec, še bolje vse leto, ne kupujejo ali ponujajo vrečk oziroma izdelkov, ki so izključno iz plastike, jo vsebujejo ali so oviti vanjo.