Izgradnja novega vhoda na parkirišču Lonka

Parkiršišče Lonka je eno izmed najbolj obremenjenih parkirišč v Izoli. Zaradi izredne lokacije parkirišča, ki leži v neposredni bližini starega mestnega jedra, je parkirišče ves čas polno zasedeno. Predvsem v spomladansko-poletnem času, ob povečanem številu obiskovalcev, se na vstopno – izstopni točki pojavljajo zastoji, ki na območju parkirišča hromijo pretok prometa.

S ciljem izboljšati pretočnost prometa in hkrati zagotoviti večjo prometno varnost, smo pristopili k izgradnji novega vhoda na parkirišče. Z ločenim prometnim pasom, bo vhod na parkirišče umeščen na začetku Neimenovane ulice, ob ekološkem otoku. Sedanja vstopno – izstopna točka pa bo kasneje namenjena le izhodu iz parkirišča. Zaključek del je predviden konec novembra.