Dežurna služba

DEŽURSTVO
05 909 13 04  (od 15.00 do 7.00)
POGREBNA SLUŽBA
05 909 13 02 (24ur)
PARKIRIŠČE
05 909 13 03 ( od 6:00 do 22:00 )

Komunala Izola d.o.o
Komunala Isola s.r.l.
Industrijska cesta 8, 6310 Izola
t: +386 (0)5 66 34 950
f: +386 (0)5 66 34 949
e: tajnistvo@komunala-izola.si

Vsaka fizična oseba, ki je plačnik storitev ravnanja z odpadki v občini Izola ima v letu 2019 možnost dvakratnega brezplačnega naročila zabojnika velikosti 5m3 za odvoz kosovnih odpadkov in enkratno brezplačno naročilo 5m3 zabojnika za odvoz zelenega reza.

KAJ LAHKO ODLOŽITE V ZABOJNIK ZA KOSOVNE ODPADKE: male gospodinjske aparate in belo tehniko, električno in elektronsko opremo, športne rekvizite (smuči, kolo, itd.), lesene odpadke, vzmetnice, preproge, les, kovinsko ali oblazinjeno pohištvo, igrače, razni sodi, otroške vozičke, manjša sanitarna oprema (umivalnik, školjka, bide, itd.), odpadno železo in barvne kovine.

KAJ NE SMETE ODLOŽITI V ZABOJNIK ZA KOSOVNE ODPADKE: zeleni rez, odpadke, ki nastajajo pri dejavnostih, mešane komunalne odpadke, tekstil, odpadke, ki sodijo na ekološki otok (kartoni, papir), gradbeni material , stiropor in nevarne odpadke.

ODLAGANJE KOSOVNIH ODPADKOV NA EKOLOŠKE OTOKE IN V NARAVO NI DOVOLJENO!

Naročanje zabojnikov za kosovne odpadke in zeleni rez je možno po

ali po

- telefonu v ponedeljek, sredo in petek med 8.00 in 10.00 uro ter med 10.30 in 12.00 uro na telefonski številki 05/66-34-928.

JAVNO ZBIRANJE PONUDB
Giovedì, 18 Luglio 2019
article thumbnail JAVNO ZBIRANJE PONUDB  za oddajo poslovnih prostorov v lasti Občine Izola   PREDMET ODDAJE Predmet oddaje z javnim zbiranjem ponudb so naslednji poslovni prostori: Veliki trg 12, v izmeri 111,0 m2,znamembnostjo ribarnice. Izhodiščna cena mesečne najemnine je 1.139,15 EUR; prostor je zaseden. Obstoječi uporabnik ima prednostno pravico; Veliki trg 4, v izmeri 53,5 m2(uporabne površine 44,3 m2), z namembnostjo splošne storitvene dejavnosti. Izhodiščna cena mesečne najemnine je 454,75 EUR; Več...

Projekt ''UPORABNI ODPADKI: prenos dobre prakse zmanjševanja odpadkov na inovativen in okolju prijazen način«, LAS Istre, sofinanciran s strani Republike Slovenije in Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Namen projekta je na najboljši način izkoristiti obstoječe dobre prakse na področju zmanjševanja odpadkov.  Ključnega pomena je prenos dobre prakse med Izolo in Piranom, konkretno med Komunalo Izola in Okoljem Piran, ki bosta skupno pristopila k dvigu ozaveščenosti ravnanja z odpadki v javnih institucijah obeh občin. Na ta način bo vzpostavljen inovativen pristop zmanjševanja odpadkov, ki bo vključeval tudi v izobraževanja in promocijo, kar bo med drugim omogočilo čim širši doseg prebivalstva in s tem krepilo sodelovanje med mesti in podeželjem v skupnih akcijah zmanjševanja odpadkov. Eden ključnih dolgoročnih namenov projektne ideje je vzpostavitev Centra Uporabnih Predmetov (CUP) v mestnem jedru Izole.

Center ne služi zgolj zbiranju in predelavi uporabljenih predmetov ampak bo izvajal tudi druge aktivnosti na širšem območju, v smislu  izobraževanja in ozaveščanja javnosti na temo ravnanja z odpadki in trajnostnega upravljanja. V projektu ima vlogo vodilnega partnerja Komunala Izola, ki skrbi za upravljanje CUP-a, kar zahteva eno novo delovno mesto. Poleg CUP-a je v sklopu projekta v centru Izole namen postaviti dva platoja s polnilno napravo za električna vozila ter pred CUP-om omogočiti izposojo restavriranih elektrificiranih koles. CUP bo za opravljanje dejavnosti razpolagal z manjšim električnim vozilom, ki omogoča lažjo mobilnost po mestnem jedru. Z namenom ozaveščanja in informiranja širše javnosti bo Komunala Izola investirala v nadgradnjo spletne strani, posebej prilagojene za potrebe CUP-a ter doseganja ciljne skupine mladih. Projekt spodbuja zmanjševanje količine odpadkov ter uporabo električnih vozil, kar predstavlja za današnji čas nujno potreben korak v smeri varovanja okolja in zmanjševanja vplivov na podnebne spremembe. Projekt izraža tudi medsektorsko povezovanje (okolje, izobraževanje, turizem). V promocijo uporabe električnih koles se bo aktivno vključila turistična agencija,  ki bo oblikovala nov turistični produkt z vključenimi električnimi kolesi. Nov turistični produkt bo povezoval urbano kolje s hribovitim podeželjem Istrskega zaledja. Med projektnimi aktivnostmi so v ospredju izobraževanja in prenos znanja z mlajše na starejšo generacijo. Projekt je inovativen, prijazen do okolja in ranljivih skupin ter sledi ciljem Strategije lokalnega razvoja (SLR LAS Istre).

Projektni partnerji: Komunala Izola, Okolje Piran, Laky sortiranje in agencija IstraTerra.

Trajanje projekta: 36 mesecev

Skupna vrednost celotne operacije: 220.571,73 eur

CUP v MESTU: Muzčeva ulica 7, Izola

Telefon: 030/601155

Instagram: https://www.instagram.com/cup_izola/

Copyright © 2019 Komunala Izola  Rights Reserved.