SPREMEMBA URNIKA ODVOZA ODPADKOV

Od ponedeljka, 12. 11. 2018 poteka odvoz odpadkov po novem - zimskem urniku (razpored odvoza najdete v novici, spodaj).

Danes smo v prostorih bodočega Centra Uporabnih Predmetov v mestnem jedru, na Muzčevi ulici 7, v Izoli, predstavili projekt »Prenos dobre prakse zmanjševanja odpadkov na inovativen in okolju prijazen način«, sofinanciran s strani Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Evropski teden zmanjševanja odpadkov se v Izoli zaključuje z napolnjenimi policami Centra Uporabnih Predmetov na zbirnem centru, kjer lahko občani brezplačno prevzamejo izdelke zbrane z akcijo »Skupaj napolnimo CUP«, kot z uradno predstavitvijo projekta, ki bo spomladi zagotovil v samem mestnem jedru drugo enoto Centra Uporabnih Predmetov. CUP v mestu bo poleg zbiranja in sortiranja odsluženih predmetov, služil kot odprti generator okoljske zavesti, izmenjevalno središče ter učni center za predelavo odpadkov.

Ob dnevu, ko je tudi Slovenijo preplavila potrošniška mrzlica prežeta s popusti ameriškega »črnega petka«, je toliko bolj pomembno združiti moči in položiti temelje za preprečevanje nastajanja odpadkov. Preprečevanje je namreč na samem vrhu lestvice prioritet na področju ravnanja z odpadki. V projektu sodelujeta Komunala Izola inOkolje Piran s prenosom dobrih praks na področju zelenih tehnologij in ozaveščevalnih dejavnosti, ki sta jih do sedaj izvajali zgolj v lastnih občinah. Partnerstvo se dodatno širi na dve panogi: turizem, v sodelovanju s turistično agencijo IstraTerra, ki bo razvila ekološko obarvani turistični produkt za zaledje slovenske Istre ter podjetništvo, v sodelovanju s podjetjem Laky sortiranje, ki bo v občini Izola namestilo štiri dodatne zabojnike za zbiranje odsluženega tekstila.

Inovativne povezave in medsektorsko partnersko sodelovanje, ki temelji na zelenih načelih, spodbuja kakovostne rešitve okoljski problematiki, ustvarja izzive za revitalizacijo naravne in kulturne dediščine ter ustvarja priložnosti za nova delovna mesta.

Utrinki z današnje novinarske konference v prostorih bodočega CUP-a v Muzčevi ulici 7