SPREMEMBA URNIKA ODVOZA ODPADKOV

Od ponedeljka, 12. 11. 2018 poteka odvoz odpadkov po novem - zimskem urniku (razpored odvoza najdete v novici, spodaj).

V tem tednu (od 17.11. do 23.11.2018), ki poteka v znamenju Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov, bo Komunala Izola izvedla akcijo »Skupaj napolnimo CUP!«, v kateri bo sodelovalo preko 700 otrok iz izolskih osnovnih šol in omogočilo odsluženim, a še uporabnim predmetom novo življenje.

Obiskali bomo vse izolske osnovne šole in izvedli zbiralne akcije knjig, igrač, športne opreme, torb in drugih uporabnih predmetov. Z zbranimi izdelki bomo napolnili police obstoječega Centra Uporabnih Predmetov (CUP) na izolskem zbirnem centru ter jih razstavili na lokaciji bodočega CUP-a v mestnem jedru, ki bo v petek 23.11. 2018 premierno predstavljen javnosti, pred pričetkom procesa obnove in opremljanja, ki bo potekal v skladu s filozofijo ponovne uporabe.

Aktivnosti podjetja med Evropskim tednom zmanjševanja odpadkov in zaključek z vpogledom v  obstoječe stanje lokacije, na kateri bo zaživel CUP v mestu, predstavljata uradni začetek projekta »Uporabni odpadki – prenos dobre prakse zmanjševanja odpadkov na inovativen in okolju prijazen način«.

Center Uporabnih Predmetov predstavlja pmemben korak v dolgoročni strategiji zmanjševanja količine odpadkov, saj podaljšuje življenjsko dobo izdelkov in ponuja alternativo nakupovanju novih predmetov.